Jak postupovat při odzimování bazénu
Není pochyb o tom, že každý z nás se na konci zimy těší, až zase přijde teplé počasí. Koneckonců pocházíme z Afriky a teplo je nám vlastní. Ovšem pro majitele zahrad a zahrádek nastává jedno z nejtěžších období roku. Je totiž třeba vše připravit na novou sezonu. Tím je myšleno pletí a zrytí záhonů a případné sázení, postřiky ovocných stromů, odzimování bazénu a spousta dalších činností.
A právě u bazénů se na chvilku zastavíme. Asi každý ví, že není možné tam jen tak skočit jen co se zvedne teplota, tedy pokud nechcete riskovat některou z mnoha kožních nemocí. Je třeba jej na novou sezónu připravit, a věřte, že to není nic jednoduchého.
Pokud vlastníte jen nafukovací typ, který na podzim jen vypustíte a pak jej jednoduše složíte a uložíte někam, kde nebude překážet, pak máte práci jednodušší. Stačí jej vytáhnout, nafouknout, prohlédnout, jestli není někde poškozený a jestli se do něj třeba nedaly myši a pořádně umýt. Pak jej jen napustíme a můžeme si užívat.
U těch napevno stavěných je situace horší. Nejprve je nutné vypustit zbytek vody a vše důkladně vyčistit. Pokud jste přes něj dali na zimu plachtu, pak máte spoustu práce ušetřenu. I tak je ale dobré omýt stěny především od nánosu, který se tvoří na úrovni vodní hladiny. Přitom je nutné jej prohlédnout, zda vnitřní plachta není někde protržená.
Zdálo by se, že nyní jej lze již napustit, že? Není to pravda. Nejprve je potřeba opět zapojit filtraci. Avšak ještě předtím je nutné filtrační zařízení umýt, vyčistit a případně vyměnit filtrační médium, prohlédnout, zda je vše v pořádku, zda například není někde prokousnutý kabel od myši a následně jej vyzkoušet. To je důležité, neboť pokud by začal probíjet, pak by to při ostrém provozu ve vodě mohlo způsobit katastrofu.
Nyní již můžete bazén bez problému napustit a pak již jen čekat, až teploty vystoupí dostatečně vysoko. A věřte, že jestli se bude opakovat situace z minulých let, pak skutečně vysoko vystoupí.